1435/261
Lille tysk transitions kommode af nøddetræ og guldstafferet træ, svungen front med tre skuffer. 18. årh. anden halvdel. H. 74. B. 70. D. 41.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i finéren. Finérskader. Restaureret. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag