2115/​55

Johannes Hilverdink (f. 1813, d. 1902)

Kystparti med fiskere og fiskerkoner ved de optrukne både. Sign. Johs. Hilverdink 1866. Olie på lærred. 35×50.

Minimalt stødmærke med minimal perforering. Behov for rensning. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK