2115/55
Johannes Hilverdink (f. 1813, d. 1902)
Kystparti med fiskere og fiskerkoner ved de optrukne både. Sign. Johs. Hilverdink 1866. Olie på lærred. 35×50.
Minimalt stødmærke med minimal perforering. Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag