2049/665
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Dråbeformet vase af patineret bronze støbt med to små hanke. Stemplet monogram Just A., dessin B1746. H. 18.
Almindelig brugsslitage, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud