2416/708
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
En rund vase af patineret diskometal med kanneleret reliefdekor. Stemplet monogram Just A., dessin D2364. H. 21,7. Diam. maks. 11,5.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Retouscheringer på side.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud