2103/827
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Skammel opsat på tilspidsende og profilerede ben med stel af riopalisander og sæde udspændt med fransk flet. Formgivet 1957. H. 41. B. 45. L. 45.
Brugsslitage, herunder ridser, hak og mærker. Flet med brud.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud