2013/2067
Herrearmbåndsur af stål. Model Prince Oysterdate, ref. 90800 “Jumbo”. Automatisk værk. Lys urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Original lænke af stål med foldespænde. Urets diam. 38 mm. 1980.
Serie nr. 913288.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Løs krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 25. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud