2125/94
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
Interiør med en ældre kvinde. Sign. S. Vermehren. Olie på lærred. 52,5×48,5.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud