Foto endnu ikke klar
893/905
Vase af klart, grønt og blåt matteret glas. Overfangsglas udskåret med motiv af skovlandskab og sø, emaljedekoreret i grønt, gult, brunt og blåt. Sign. Daum Nancy med Lorraine-korset. H. 31. Diam. max. 14.
Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1980erne.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag