Foto endnu ikke klar
893/​905

Daum Nancy

Vase af klart, grønt og blåt matteret glas. Overfangsglas udskåret med motiv af skovlandskab og sø, emaljedekoreret i grønt, gult, brunt og blåt. Sign. Daum Nancy med Lorraine-korset. H. 31. Diam. max. 14.

Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1980erne.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 5. marts 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK