1831/802
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af mørkbejdset træ, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud