2015/224
Paul Dubois (f. Nogent-sur-Seine 1829, d. Paris 1905)
La Prière - bønnen. Skulptur af patineret bronze. Sign. P. Dubois. Bronzestøberstemplet F. Barbedienne, Fondeur Paris. H. 47,5 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud