1511/130
Skønvirke skrivebordsstol af egetræ, prydet med skæringer i form af bladværk, sæde og ryg betrukket med brunt, sømbeslået skind. 20. årh.s begyndelse.
Ridser og mærker, mange mindre mærker på ryglæn. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
15 bud