2144/​947

Nordisk Solar

Et par udendørs væglamper af patineret aluminium. Skærme af lilla glas. Udført og mærket hos Nordisk Solar. H. 17. L. 31. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Senere skruer monteret. Afslag på en fatning.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK