893/​322

Russisk ampel af slebet glas med ophæng af forgyldt bronze og metal, indvendig holder til ét lys. 19. årh.s begyndelse. H. 88. Diam. 33.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK