893/322
Russisk ampel af slebet glas med ophæng af forgyldt bronze og metal, indvendig holder til ét lys. 19. årh.s begyndelse. H. 88. Diam. 33.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag