2132/153
Holger Roed (f. København 1846, d. Ringsted 1874)
Parti med trappe og italiensk pige. Sign. H. Roed. Olie på lærred. 47,5×35.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
48 bud