2102/695
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
To skåle af porcelæn, delvist dekoreret med gråhvid glasur. Tryksign. alev, 22665, hhv. 215/500 og 275/500. Royal Copenhagen. H. 8. Diam. 12,3. (2)
Få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
40 bud