2439/​92

John Grant

George III lygteur i kasse af bemalet træ, skive af tin med romer- og arabertal. Skive og værk sign. Grant, Fleet Street, London. No. 455. England, 18. årh.s slutning. H. 49. B. 29. D. 19.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?