2119/1316
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,26 ct. Diamant- og perlering af 14 kt. hvidguld prydet med enkeltslebne diamanter og kulturperle. Syv ringe af 14 kt. guld samt ring af 8 kt. guld delvist prydet med smykkesten. Str. 52–60. Vægt i alt ca. 32,5 g. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvis med mangler og defekter.
Smykker, 12. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud