2044/91
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Udsigt ud over fjordlandskab. Sign. Axel Schovelin. Olie på lærred. 30×47.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag