2024/​848

Vilhelm Lauritzen m.fl. (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

To “UD” lysskilte af hhv. hvid- og sortlakeret metal samt grøn og hvid akryl. Det ene udført hos Louis Poulsen. Diam. 17. D. 7 og H. 12,5. L. 25. B. 7. (2)

Ophæng mangler. Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 9. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK