905/43
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med kvinde, der sidder ved vinduet og læser. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 56×71.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag