2118/799
Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)
“Kongeserie”. Sæt på otte bergéres af mahogni, sider og ryg udspændt med flet. Løse sædehynder betrukket med sort skind. Model 7703. Udført og mærket hos Botium. (8)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|