2443/743
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Pernilla”. Lænestol og skammel af bøg. Sæder, ryg, armlæn og nakkepude betrukket med dybthæftet sort skind. Udført og mærket hos DUX. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||