1804/1696
Hans Keck (d. 1941)
Statuette af patineret bronze i form af nøgen kvinde med drikkeskål, stående på firsidet sokkel af marmor. Sign. Keck. H. inkl. sokkel 30,5.
Mindre kanthak på sokkel. Enkelte ridser og mærker på figuren.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud