2445/926
Dansk snedkermester
Skammel med stel af mahogni. Sæde betrukket med velour. Antageligt uført hos Lysberg, Hansen og Therp, 1930érne. H. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter, smuds og slitage. Restaureret på et ben.
Vurdering