12118/​286

Dansk nyrokoko dameskrivebord af palisander, front med tre skuffer. Ca. 1860. B. 100.

Sælger oplyser

Enkelte ridser og mærker. Mindre alders og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr

Hammerslag

1.050 kr

1005715 (Autobud) 1.050 kr
826041 1.000 kr
1005715 750 kr