1947/146
Fransk konsolur af bronze, rigt dekoreret med putto, vædderhoveder og vinløv. Stemplet PH. Mourey 61. 19. årh. H. 40. B. 45. D. 19.
Emaljekrakkeleringer på skive. Revne ved basen. Senere bronzering. Pendul samt optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud