1507/234
Julius Petersen (f. Aarhus 1851, d. sst. 1911)
Strandparti fra Marselisborgskovene ud for Silistria Stampemølle. Sign. Julius Petersen. Olie på lærred. 46×62.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud