Christian Hornemann, efter, ca. 1900
Johan Hörner, efter, ca. 1900
Portræt af Geheimekonferensråd C. M. T. Cold. Sign. L. Kiær 1904(?). Olie på lærred. 74×54. Portræt af Justitiarius I. A. Cold. Sign. L. Kiær delvist skjult af rammekant. Olie på lærred. 74×57. (2).
Førstnævnte med mindre stødmærker med afskalning. Sidstnævnte med mindre reparation samt minimal revne i lærred. Begge med mindre afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
24 bud