2131/​2019

Tissot

Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Seastar Seven. Automatisk værk. Monteret med lænke af forgyldt stål med justerbart spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 4. august 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK