2131/2019
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Seastar Seven. Automatisk værk. Monteret med lænke af forgyldt stål med justerbart spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag