2437/570
Lysberg, Hansen & Therp
Højrygget armstol af bøg. Sæde, armlæn og ryg betrukket med patineret, sømbeslået naturskind. Udført og mærket hos Lysberg, Hansen & Therp.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skind med pletter, smuds og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag