12108/211
Edith Gert (f. 1906, d. 1983, dansk maler)
Interiør med kvinde. Sign. E. Gert. Olie på lærred. Lysmål 73×62. Rammemål 85×75.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud