2420/944
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Sæt på tre dybe bogreoler af massiv mahogni. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Malingstænk. Huller i bagbeklædning til vægmontering.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud