1950/​297

Kinesisk akvarel på papir med to kvinder siddende på klippe, den ene med vifte i hånden. Signeret Yang Deben. Republic 1912–1949. Monteret på plade. Billedfelt 139×39 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mærker, ridser. Rift foroven.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

340 DKK

340 DKK
320 DKK
300 DKK