Bestik af rustfrit stål med skafter af palisander i varierende design. Bl.a. Asni Denmark og Sandrik. (103)
Bestik med tilspidsede skafter, men i let varierende form: 16 skeer, 15 knive, 8 gafler, 10 theskeer, 5 smørknive, 2 sauceskeer, 2 ostehøvle, 3 serveringsskeer, stegegaffel, salatbestik og salatske.
Bestik med firsidede skafter: 12 skeer, 12 gafler, 11 knive, saucesske og salatske.
Bestik med fladt skaft: 1 ske.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021