2131/​922

Bestik af rustfrit stål med skafter af palisander i varierende design. Bl.a. Asni Denmark og Sandrik. (103)

Bestik med tilspidsede skafter, men i let varierende form: 16 skeer, 15 knive, 8 gafler, 10 theskeer, 5 smørknive, 2 sauceskeer, 2 ostehøvle, 3 serveringsskeer, stegegaffel, salatbestik og salatske.

Bestik med firsidede skafter: 12 skeer, 12 gafler, 11 knive, saucesske og salatske.

Bestik med fladt skaft: 1 ske.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK