2120/110
Almue hængeskab af egetræ, front med låge udskåret med blomster, bladværk og ejerinitialer. 19. årh. H. 86. B. 68. D. 45.
Nøgle medfølger. Revner i træet. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag