2050/8590
Ivan Yakovlevich Grishin, m.fl. (, Moskva)
Russisk bæger af sølv, profileret korpus. Ivan Yakovlevich Grishin, guardein Lev Fedorovich Oleks 1895, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt ca. 63 g. H. 7.
Russisk bæger af sølv, indvendig forgyldt, svejfet korpus, fodrand med stiliseret bladværk. Kyrillisk mestermærke GL, Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 120 g. H. 10. (2).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag