2115/861
Shoichi Uchiyama (f. 1947)
“Enigma 545”. Pendel med kegleformet fatning af børstet aluminium, skærme af mat akryl. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||