2125/​7018

Maske af udskåret patineret træ, rødt og sort pigment. Ibibio, Nigeria. H. 24.

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK