2125/7018
Maske af udskåret patineret træ, rødt og sort pigment. Ibibio, Nigeria. H. 24.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag