2118/956
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976)
Cirkulært spisebord af birk, bestående af to D-ender. Top ilagt hvid laminat. Udført hos Artek, Finland. H. 72. Diam. 150. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||