2137/928
Dansk møbeldesign
Skammel af teak med ben af eg, udspændt med sjeneflet. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flet med nogle defekter.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag