2232/9017
Edvard Lehmann (f. København 1815, d. sst. 1892)
Parti fra et osteri. Sign. Edv. Lehmann 1852. Blyant forhøjet med hvidt. Lysmål 19×18.
Proveniens: Kunsthallen Auktion 345, 12/4 1984 nr. 237.
Monteret i passepartou. Papiret er gulnet.
Kunst på papir, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud