1304/1624
Niga
Dobbeltkapslet herrelommeur og tilhørende kæde af 14 kt. guld, urskive med arbertal og sekundviser. Sign. Niga. Støvkapsel af metal. Vægt ca. 85 gr. Kassediam. 52 mm.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre buler, ridser og mærker. Dækkapsel mangler på krone. Urskive snavset. Bagkapsel med defekt hængsel.
Varia, 24. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud