2142/46
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Kystparti med en piberygende herre i måneskin. Sign. Hans Hilsøe. Olie på lærred. 58×79.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. En enkelt retouchering.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag