2142/​46

Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)

Kystparti med en piberygende herre i måneskin. Sign. Hans Hilsøe. Olie på lærred. 58×79.

Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. En enkelt retouchering.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK