Foto endnu ikke klar
891/​1458

Harald Giersing (f. København 1881, d. sst. 1927)

“Læsende dame, Ida”, ca. 1922–23. Usign. På bagsiden attesteret Franz Giersing. Olie på lærred. 88×77.

Proveniens: Privat europæisk samling.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 4. december 2019

Vur­dering

750.000 DKK

Hammerslag