2109/​763

Dansk møbeldesign

Fritstående to-personers sofa med ben af eg, betrukket med sort skind. Antageligt udført hos Mogens Hansen Møbler. 1990'erne. L. 152.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag