2109/763
Dansk møbeldesign
Fritstående to-personers sofa med ben af eg, betrukket med sort skind. Antageligt udført hos Mogens Hansen Møbler. 1990'erne. L. 152.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag