2109/​520

Fire bogkasser af eg med fire tilhørende sokler. Udført og mærket med label hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (8)

Alle med messingforede samlehuller. 10 nylonpinde hertil medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Kategori
Vur­dering

20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

23.000 DKK  

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
19.500 DKK
19.000 DKK
18.500 DKK
18.000 DKK