Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Høstvognen. Sign. Heerup. Nr. 253/260. Farvelitografi. Udgivet af Konstframjändet, Stockholm. Tryk af I. Chr Sørensen. Motivmål 35,8×50. Bladmål 46,5×59,5. Uindrammet.
Litteratur: Moestrup # 166.
Klisterpapir rester på bagsiden af arket
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021